BODRUM BU YAZ ROCK MÜZİK TUTKUNLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin en gözde turizm bölgelerinden biri olan Bodrum, bu yaz  Rock müzik tutkunlarına  ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 20-23 Temmuz tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek olan Bodrum Rock Festivali yerli ve yabancı onlarca grubu Kızılağaç Deve Güreşi arenasında kurulacak olan iki ayrı devasa sahnede , 96 saat boyunca ağırlamaya hazırlanıyor. Bugüne kadar alışılagelmiş festivallerin dışında bir konseptle müzik tutkunlarına kapılarını açmaya hazırlanan Bodrum Rock Festivali ,henüz line –up açıklanmadığı halde gördüğü yoğun ilgi üzerine ve üzerine yapılan spekülasyonlarla  şimdiden müzik otoriteleri ve Rock müzik dinleyicileri tarafından sahiplenilmiş durumda.

Türkiye de yıllar sonra ilk defa gerçek Rock Festivali teması ile yola çıkan ekip #BodrumaROCKgelipduru hastagiyle sosyal medyada oldukça ses getirdi.Müzik direktörlüğünü Rock müziğin önemli isimlerinden Gür Akad ın yaptığı festivalde Türkiye de Rock müziğin temel taşlarını oluşturmuş Yoğun Bakım,Acil Servis,Whisky,Objektif,Kramp,Kesmeşeker,Absence,Devil gibi onlarca grubun yanı sıra son zamanlarda gençlerin idolü haline gelmiş Black Tooth,Radikal Noice,Pitch Black Process gibi  bir çok grup aynı sahneyi paylaşarak ,Rock felsefesini ve müziğin evrenselliğini Bodrum halkına ve Türkiye’nin dört bir yanından festival için gelen katılımcılara yasatmaya hazırlanıyorlar.

Yine bir ilke imza atan festival ,doğaya ve müziğe duyduğu saygının yanı sıra insana da duyduğu saygıyı, alanda aldığı yüksek güvenlik önlemleri ve içeride düzenlenecek çeşitli work shoplarla katılımcılarına hissettireceğe benziyor.

13 haziran Salı günü saat 10:30 da , Bodrum Trafo  da, Bodrum Belediye Başkanı sayın Mehmet Kocadon’un da katılacağı basın toplantısında line-up ı açıklanacak olan festival, şimdiden bir sürpriz  yaparak festival süresinin 1 gün daha uzatıldığını katılımcılarına ilan etti. #BodrumaROCKgelipduru