BODRUM ACI OT FESTİVALİ (24-25 Mart 2018) BAŞLIYOR!

Bodrum yarımadasının ve Türkiye’nin en büyük lezzet buluşması olmayı hedefleyen “Bodrum Acı Ot Festivali” başlıyor. Festival süresince Bodrum’un yerel lezzetleri ve yöre kültürünü yansıtan birbirinden güzel etkinlikler ziyaretçilerini bekleyecek.

OYDER’in (Ortakent-Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği) organizasyonunda düzenlenen Bodrum Acı Ot Festivali; Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mediterranean Tourism Foundation (Akdeniz Turizm Vakfı), Bodrum Sağlık Vakfı, Ortakent Mahalle Muhtarlığı, Bodrum Gastronomi Topluluğu (BOGATO), Bodrum Profesyonel Aşçılar Derneği (BASED), Bodrum Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği, Bodrum Giritliler Derneği, Tohum Derneği, Karaova Der, neredekal.com, Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu, Gürece Yerel Derneği, Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü ile Bodrum ve Ortakent mahallesi esnaf ve sanatkarlarının işbirliği ve desteği ile gerçekleşecek.

Festivale ayrıca Çıngıloğlu Süt ve Süt Ürünleri, Olivka Tarım Ürünleri, Gastro Mutfak, Bodrium Otel, Tyro Restaurant, A Mutfak Mobilya, Tadında Anadolu Restoranları, Elibelinde Tarım, SMK Danışmanlık, Kefi, Radyo Halikarnas, The Marmara Otel, Ramada Otel, Hilton Otel, Lugga Boutique Hotel, Zest Exclusive Otel, Karga Pansiyon, Yalı Park Otel, Foodrom Culinary Park, Çeyrek Efe Yöresel Mutfak, Nilüfer Restaurant, Dramalı Restaurant, Tomesan Topanoğlu A.Ş., Has Teknik, Önderler Yapı Market, Can Hafriyat, Bumerang Rent a Car, Nar Reklam, Cad Reklam, Müskebi Ofset, Serkan Şimşek Müteahhitlik, Bodrum Büro Makinaları gibi Bodrum firmaları da destek veriyor.

Bodrum’un doğal otlarından Acı Ot, Baldıran, Deli Kenker, Turpotu, Tilkişen, Ada Marulu ve Deli Kenker Dolması, Külür, Çetimek Pidesi, Havanda İncir, Çetimek, Mart Mantarı Kavurması, Sakızdırık Köftesi, İlabada Dolması vb. yöresel ürünlerin yanı sıra Bodrum’a özel birçok gizli kalmış yöresel tat ziyaretçiler ile buluşacak. Sütten çökelek peynirine, zeytinyağından sabuna kadar özenle seçilmiş doğal ürünlere de festivalde yer verilecek. Ayrıca yöresel eğlence ve şovlar da festivale renk katacak.