BİGCHEFS VE ‘TOPRAĞIN KADINLARI’NDAN DOĞAL VE YEPYENİ BİR MENÜ

Türkiye’nin önde gelen cafe/brasserie zincir markası BigChefs,
yerel kadın üreticilerin mahsullerinin, dünya mutfaklarından geleneksel lezzetlerle buluştuğu yeni bir menü sunuyor.

Anadolu’daki kadınlarımızın bereketli toprağından, bağından, bahçesinden gelen, özenle yetiştirdikleri ürünleri misafirleriyle buluşturan BigChefs, yerel kadın üreticilerin mahsulleriyle dopdolu bir kış menüsü hazırladı. Üretici kadınları destekleyen ve yerel ürünlere sahip çıkan ‘Toprağın Kadınlarından Sofralara’ projesine, ürünleriyle beraber 10 yeni kadın daha katıldı. Böylece kadın tedarikçi sayısı 24’e yükselen BigChefs, 2021 yılına kadar toplam tedariğinin yarısını yerel kadın üreticilerden sağlamayı hedefliyor.

Gaziantep’in verimli topraklarında üretilmeye başlanan ‘Kinoa’, ‘Kovandan sofraya’ prensibiyle üretilen ‘bal’, Malatya’nın eşsiz ‘Kuru Kayısı’sı, İzmir Foça’dan nefis ‘Süt Reçeli’, Kırıkkale’den ‘Kaynak Tuzu’, salataların ve birçok yemeğin tamamlayıcısı ‘Nar Ekşisi’, Tekirdağ’dan ‘Hayrabolu Tatlısı’, Toros Dağları’nın ‘Keçi Sütü Dondurması’, Kızılcahamam’ın sıcacık ‘Bazlama’sı BigChefs menüsünün bu yıl öne çıkan eşsiz lezzetleri arasında yer alıyor.

Türk mutfağının dünya lezzetleri ile harmanlandığı, damaklarda iz bırakacak yeni bir menü

Kahvaltıdan başlangıçlara, salatalardan ana yemeğe kadar damaklarda iz bırakan lezzetlere imza atan BigChefs’in kış menüsünde; buram buram Anadolu kokan Leblebi Helvası, Pekmezli Hayrabolu Tatlısı, Siyah Nohutlu Mercimek Çorbası gibi lezzetler dikkat çekiyor. Ayrıca, Anadolu’nun gözbebeği siyez ile hazırlanan Siyez Ezmeli Granola, İtalyanların ünlü tatlısı Cannoli, Çinlilerin ‘sağlık iksiri’ diye adlandırdıkları Kombucha Çayı, Türk ve Dünya Mutfaklarının sentezi olarak misafirlerle buluşuyor. BigChefs’in tatlıdan vazgeçemeyen misafirleri için sürprizi ise kıtır tart hamuru içinde yumuşak çikolata ve ağızda eriyen ılık armutların buluştuğu lezzetli Armutlu Çikolatalı Tart.

Türk Mutfağı’nın geçmişten bugüne gelen mirasını modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan BigChefs, hazırladığı yepyeni kış menüsü ve ev sıcaklığındaki dekorasyonuyla keyifli zamanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.