BAYRAM SOFRALARI KAHVE DÜNYASI’NIN EL YAPIMI DONDURMALARIYLA HAFİFLİYOR!

Lezzetinin sırrı doğal ve taze içeriklerde saklı Kahve Dünyası dondurmaları, geleneksel bayram sofralarına hafiflik ve ferahlık katıyor. Kahve Dünyası’nın özel ısı korumalı kutularında bir buçuk saate kadar erimeden ve tatları birbirine karışmadan dayanan dondurmalar, damla sakızlıdan bal badem karamelliye uzanan çeşitleriyle bayram ziyaretlerine eli boş gitmek istemeyenlere leziz bir hediye seçeneği sunuyor.

Geleneksel bayram sofraları her ne kadar keyifli olsa da, kırmızı et yemeklerinden kızartmalara, hamur işlerinden şerbetli tatlılara uzanan lezzetlerin tüketimi konusunda uzmanlar çeşitli uyarılarda bulunuyor. “Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası ise bu yıl Ağustos sıcaklarına denk gelen Kurban Bayramı sofralarını hafifletecek, birbirinden leziz dondurmalar sunuyor.

El yapımı doğal dondurma

Lezzetinin sırrı doğal ve taze içeriklerde saklı Kahve Dünyası dondurmaları, endüstriyel üretimden uzak, tamamen el yapımı tarzında hazırlanıyor. Dondurmalarda besin değeri yüksek keçi sütü, tam yağlı inek sütü ve dağlık bölgelerde yetişen orkide bitkisinin köklerinden elde edilen salebin yanı sıra özel çikolata, Gaziantep’in en kaliteli Barak fıstığı, taptaze meyveler ve yöresinden temin edilen kuru yemişler kullanılıyor.

Ferahlatan bayram hediyesi

Kahve Dünyası’nın özel ısı korumalı kutularında bir buçuk saate kadar erimeden ve tatları birbirine karışmadan dayanan dondurmalar, mağazalarda kiloluk olarak satışa sunuluyor. Kahve Dünyası dondurmaları böylece hem evinde misafir ağırlayanlar hem de bayram ziyaretlerine eli boş gitmek istemeyenler için leziz bir seçenek oluşturuyor.

Bal badem karamelliden meyveli çeşitlere

Kahve Dünyası dondurmaları; bitter çikolatalı, sütlü çikolatalı, fıstıklı, bal badem karamelli, kaymaklı, damla sakızlı, kahveli, limonlu, çilekli ve vişneli çeşitleriyle her damak tadına hitap ediyor. Kahve Dünyası ayrıca, misafirleri için artık klasikleşen lezzetlerinin yanına her ay yeni bir dondurma ekliyor. Ağustos ayının sürprizi olan Hindistan Cevizli Dondurma da, tıpkı diğer çeşitler gibi bayram ziyaretlerine tat katıyor. 

Fit bir bayram için: Yoğurtlu Dondurma!

Bayramda formuna dikkat ederken dondurma keyfinden mahrum kalmak istemeyenler ise ‘Yoğurtlu Dondurma’yı tercih ediyor. Ev yapımı tarzında ve günlük olarak mağazalarda üretilen Yoğurtlu Dondurma, light süt ve light yoğurtla hazırlandığı için düşük şeker ve yağ içeriyor. Sade olarak veya taze meyve dilimleri ve frambuaz sosuyla servis edilen bu özel lezzetin 100 gramında yalnızca 140 kalori bulunuyor.

Çocuklara bayram sevinci yaşatan Neşeli Dondurmalar

Kutup Yıldızı, Bay Bilgin, Vak Vak, Bayan Fare gibi karakterlere sahip Kahve Dünyası ‘Neşeli Dondurmalar’ da, çocukların bayram keyfini bambaşka bir boyuta taşıyor. Özel tasarım çeşitlerde, çocukların seçtiği bir top dondurma, çıtır çıtır kornet ve gerçek çikolatayla servis ediliyor.