ANATOLİ VE SAFFET EMRE TONGUÇ’UN İSTANBUL’UN RUHUNU YANSITAN FİNCANLARI JUMBO MAĞAZALARINDA

Sade ve iddialı çizgileriyle rakiplerinden farklılaşan, ürünleri usta dokunuşlarla geliştirilen Jumbo, Anatoli işbirliğine yeni bir halka daha ekliyor. Jumbo, Anatoli işbirliği kapsamında Saffet Emre Tonguç’un tasarladığı kahve fincanlarına da raflarında yer veriyor. Saffet Emre Tonguç’un İstanbul’u anlatan fincanları Jumbo mağazalarında görücüye çıkıyor.
Porselen, cam ve çeliğe hayat veren ince işçilik ve 120’den fazla endüstriyel tasarımla 40 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünya çapında sayısız ödül kazanan Jumbo, ürünleriyle stil sahibi sofralar sunuyor. Jumbo, özgün tarzı ve seçkin çizgileri ile yüzlerce sofra ürününü tüketicileriyle buluştururken yeni işbirlikleriyle de faaliyetlerini genişletiyor.Geçtiğimiz günlerde Anatoli ve Jumbo işbirliği gündeme gelmiş, Anatoli ürünlerinin Jumbo mağazalarında da satışa sunulacağı açıklanmıştı. Bu işbirliği kapsamına Saffet Emre Tonguç tasarladığı kahve fincanları ile dahil oldu. Saffet Emre Tonguç’un tasarladığı ve İstanbul’u anlatan kahve fincanları Jumbo mağazalarında tüketicilerle buluşuyor. Anatoli’nin Kreatif Direktörü Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç işbirliğinde hazırlanan ve İstanbul’un ruhunu yansıtan kahve fincanlarının gelirlerinin bir kısmı sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak. 

İstanbul temalı kahve fincanlarının Jumbo mağazalarında yer alması üzerine Anatoli’nin Kreatif Direktörü Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç ev sahipliğinde düzenlenen davete İstanbul’un ünlü simaları katıldı. Davetliler arasında; Buket Taşdelen, Arzu Kunt, Arzu Savgı, Didem Kurdoğlu, Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Elif Gönlüm, Reyhan Kalyoncu, Serap Sarı, Çiğdem Özer, Zafer Kozanoğlu, Demet Şener, Meltem Bayazit Tepeler, Monik İpekel, Siren Ertan gibi iş-sanat ve cemiyet hayatından önemli isimler yer aldı. Misafirler başta Saffet Emre Tonguç imzası taşıyan kahve fincanları olmak üzere Jumbo ürünleri ile yakından ilgilenerek detaylı bilgi aldı.

İşbirliği üzerine Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç “İstanbul’u anlatan kahve fincanlarımızın, köklü geçmişi ve sofralara asaleti taşıyan tarzıyla her dönem farkını ortaya koyan Jumbo mağazalarında satışa sunulmasından son derece mutluyuz. Her birimiz alanında kendini ispat etmiş ve kendine özgü tarzı olan ayrıcalıklı markalarız. Bizler gibi markaların sosyal sorumluluk bilinci ile topluma fayda sağlaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle Jumbo mağazalarında satışa sunulacak kahve fincanlarımızın gelirinin sosyal sorumluluk projelerine ayrılması konusunda hem fikir olduk. Jumbo gibi seçkin bir markanın mağazalarında yer alacağımız için heyecanlıyız” dedi.