AKILLI TELEFONDAN FOTOĞRAF MAKİNESİNE GEÇİŞ: CANON EOS 200D

Canon, yeni DSLR modeli EOS 200D’yi tanıttı. Akıllı telefonla çekim yapan ama fotoğraf makinesi kullanmaya hevesli olanlar için ideal bir seçenek olan EOS 200D, dünyanın en hızlı otomatik odaklamasını yaparken en hafif DSLR fotoğraf makinesi ünvanını kazandı. EOS 200D’de Instagram meraklıları için yüz pürüssüzleştirme özelliği de var!

30 Haziran 2017 – Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, en son DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 200D modelini tanıttı. Fotoğraflarınızı yaratıcılık ve görüntü kalitesi açısından bir üst düzeye taşımak amacıyla tasarlanan EOS 200D, akıllı telefonlarıyla çekim yapan ancak artık bir fotoğraf makinesi kullanmak isteyen hevesli fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenek.

Canon’un EOS 200D modeli şık, hafif ve kullanımı kolay bir yükseltme modeli arayışında olan kullanıcılar için tanıtıldı. Gerek fotoğraf gerekse video çekimiyle, yaşamlarının her anına ait hikayeler çekmek ve paylaşmak isteyen kullanıcılar için ideal bir model. İster Taj Mahal’in üzerinden gün batımının çekimi, ister ev ortamında aile ve arkadaşlarla yapılan çekimler olsun, EOS 200D’nin kompakt boyutu onu her ortama uygun bir seçenek haline getiriyor.

En hızlı odaklama sistemi onda

Değişken açılı ekran donanımlı dünyanın en hafif1 Canon DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 200D’de 2017’de uygulamaya konan en yeni teknolojiler kullanıldı ve Canon’un en kaliteli fotoğraf makinelerindeki özellikler bu modele de dahil edilerek en iyi görüntü kalitesinin elde edilmesi sağlandı. Fotoğraflarda gölgeli kalan alanlardan parlak alanlara kadar her noktada göz alıcı çözünürlük sunan EOS 200D, alan derinliğini kontrol altında tutmanızı ve bu şekilde tüm görüntülerinizde olası en güzel görünümlü bulanık arkaplanları yaratmanızı sağlıyor.

EOS 200D’de kullanılan dünyanın en hızlı2 Dual Pixel CMOS Otomatik Odaklanma sistemi, fotoğraf makinesinin hızlı ve doğru odaklanmasını garantileyerek konuların olabilen en yüksek netlikte kayda geçirilmesini sağlıyor. Geliştirilen en yeni APS-C sensör, düşük ışık performansını iyileştirerek, güneş batarken ve yıldızlar kendini gösterirken güzel karelerin yakalanabilmesine olanak tanıyor.

Dahası bu DSLR’de Canon’un en son işlemcisi DIGIC 7 kullanıldı. Fotoğraf makinesinin beyni, ayarları her türlü çekim koşuluna göre otomatik olarak optimize ederek, her zaman çok daha az parazitle olağanüstü görüntü kalitesi elde edilmesini kolaylaştırıyor.

Dokunmatik ekranla çekim
EOS 200D’de hem bir vizör hem de dokunmatik ekran özelliklerine sahip değişken açılı bir ekran donanımı var. Bunlar ilk DSLR fotoğraf makinelerini satın alan kullanıcılar için pek çok avantaj sunuyor. Vizörden bakarken çekim yaparak, konunuza olası en iyi netlikle yakınlaşabilir veya değişken açılı ekranı kullanarak istediğiniz çekim pozisyonundan erişilmesi zor konuları kayda geçirebilirsiniz. Ekranla ve vizörle çekim arasında kolayca geçiş yapılabilmesi sayesinde fotoğraf makinesi mükemmel çekimi yakalamak için konu uzaklığı diye bir sorun tanımazken, ekranın dokunmatik özellikte olması kullanıcıların akıllı telefondan bir fotoğraf makinesine kolayca geçebilmelerini, alışkın oldukları yolla çekim yapmalarını sağlar.

EOS 200D’de kullanıcılara çekim yaparken işlevleri açıklayan bir sezgisel arayüz var. Pratik bir görsel öğretici olan Rehberli Kullanıcı Arayüzü (UI), efekt değişikliklerinin fotoğraf üzerindeki etkisini açıklayarak kullanıcı eğitir ve elbette kullanıcı bir uzman haline geldiğinde bu özelliği kapatabilir.

Şık görünüm ve akıllı telefonlarla uyum3
Bir özçekim moduyla birlikte gelen ilk Canon DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 200D’de tüm Instagram bağımlıları için cilt pürüzsüzleştirme ve fon bulanıklaştırma özellikleri var. Moda tutkunlar daha ilk çekimlerini yapmadan tarzlarını da konuşturabilir çünkü EOS 200D farklı renk seçenekleriyle sunulur: Klasik Canon Siyahı, düz Beyaz ve vintage esintili Gümüş ve Bronz.

Akıllı telefonlarla uyumluluğu4 ve dahili Wi-Fi ve Bluetooth®5 özellikleri sayesinde, Canon’un Camera Connect uygulamasını kullanmanız gerekmeden hareket halinde olduğunuz zaman yüksek kaliteli fotoğraflarınızı çabucak sosyal medya kanallarından paylaşabilirsiniz.

Bu olağanüstü hafif ve son derece pratik fotoğraf makinesinde Canon’un en son teknolojileri kullanıldı. Canon’un EOS ekosistemindeki lensler, flaşlar ve aksesuarlarla kolayca uyum sağlayan EOS 200D, istediğiniz her konuya ulaşmanıza, çekimin gerekleri neyse yerine getirmenize yardımcı olur. Şık ve modern görünümüyle EOS 200D, yaratıcılığını bir üst seviyeye taşımak isteyen akıllı telefon ve kompakt fotoğraf makinesi kullanıcıları için ideal bir seçenektir.

1 Dünyanın En Hafif DSLR’si
Değişken açılı ekran donanımlı en hafif APS-C sensörlü DSLR. Bu iddia siyah model için geçerlidir: CIPA test standartlarına göre yapılan ölçüm bazında yaklaşık 453g. Canon Inc.’nin araştırmasına göre, 28 Haziran 2017 itibarıyla.

2 Dünyanın En Hızlı Otomatik Odaklanması (AF)
* Canon araştırmasına göre, 14 Şubat 2017 tarihi itibarıyla, faz farkı algılama AF özellikli APS-C boyutlu sensör donanımına sahip değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında.
CIPA uyumlu kılavuzlar ve kurumsal ölçüm yöntemi kullanılmış, makineye EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM lens takılıp 55mm’ye ayarlanmış, merkez nokta seçilerek Tek Nokta AF, tek çekim ve Canlı Görünüm kullanılmış, Deklanşör tuşuyla çekim yapılmıştır. Manuel modlar kullanılmıştır, EV12 (ISO 100; oda sıcaklığında).

3 iOS 8.4 veya Andoid 5.0 veya üstü işletim sistemleri kullanılan. Canon Camera Connect uygulaması, Apple App Store veya Google Play’den temin edilebilir.

4 iOS 8.4 veya Andoid 5.0 veya üstü işletim sistemleri kullanılan. Canon Camera Connect uygulaması, Apple App Store veya Google Play’den temin edilebilir.

5 Akıllı telefon ile fotoğraf makinesi arasında Bluetooth® aracılığıyla her zaman açık bağlantı kurmak için Canon Camera Connect uygulaması ile başlangıç ayarı yapmak gerekir. Bluetooth® bağlantısının istikrarlı olması, akıllı cihaza ve diğer çevresel faktörlere bağlıdır. Bluetooth® sözcük işareti ve logoları Bluetooth® SIG, Inc. şirketinin mülkiyetindeki tescilli ticari markalardır ve Canon Inc. bu markaları her koşulda lisanslı kullanmaktadır. Diğer tescilli ve ticari marka adları ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Bluetooth® sürüm 4 veya üstü ve iOS 8.4, Android 5.0 veya üstü gerekir.