AIR MAX DIA: BU ZAMANA KADARKİ EN BÜYÜK HAVA YASTIĞINA SAHİP AIR MAX!

Tasarımcı, mühendis, ürün geliştirici ve ürün müdürü başlıklarında alanında uzman dört kadın  bir araya gelerek yeni Air Max silüetini yaratmak için bir kolektif oluşturdu. Kısa bir zaman çizelgesi içinde birbirlerine oldukça yakın çalışan bu ekip, tasarım sürecinin en başında yeni Air Max için büyük bir hedef belirledi: En büyük hava yastığına sahip Air Max’i tasarlamak!

Alanında uzman dört kişilik tasarım ekibi tarafından tasarlanmaya başlanan Air Max için öncelikli olarak en büyük hava yastığına sahip Air Max’i tasarlama hedefi beraberinde birçok soruyu getirdi. Hava yastıklarının tasarımı nasıl etkileyeceği, ayakkabının nasıl hantal görünmesinin önüne geçilerek şık bir tasarıma sahip olabileceği konusunun üzerine yoğunlaşan kolektif, muhteşem görünümlü yeni Air Max’i rahatlığını maksimuma çıkararak çekiciliğini de üst noktaya taşıdı.

Yarı saydam üst kısım, çorap seçimlerini sergilemesiyle daha kişiselleştirilebilir bir alan haline gelirken, Air Max Dia’da bilek bölümünün kısalığına rağmen topuk üstündeki bandın büyük oluşu modern bir görünüm yarattı. Topuktaki dört nokta, tasarımı hayata geçiren dört kadını ve tasarımın işbirliğinden gelen gücünü temsil etmek için yer aldı. Ayak parmağı üzerinde yer alan Swoosh’la Air Max Dia’da dinamik bir görünüm kazandı.

Nike Air Max Dia, Nike App, nike.com ve belirli satış noktalarında 13 Aralık’ta satışa sunulacak.