‘6 MART DÜNYA OREO GÜNÜ’NÜZ KUTLU OLSUN

Dünyanın bir numaralı bisküvisi 109 yaşında

‘6 MART DÜNYA OREO GÜNÜ’NÜZ KUTLU OLSUN

Kakaolu iki bisküvi arasındaki kreması ile sütün en sevdiği ikonik bisküvi Oreo, tam 109 yıldır hayatımıza lezzet katmaya devam ediyor. Dünyanın en çok satan bisküvisi unvanına da sahip olan ürün, 6 Mart Oreo Günü’nde yine birbirinden leziz çeşitleriyle tüm Oreo severleri bugünü kutlamaya davet ediyor.

Benzersiz lezzeti ve ‘Çevir, tat, batır’ ritüeli ile efsane olan ‘Dünyanın bir numaralı bisküvisi’ Oreo, 6 Mart itibariyle 109. yaşını kutluyor. Kakaolu iki bisküvi arası kremasıyla vazgeçilmez lezzetler arasına giren Oreo aynı zamanda dünyanın en çok satan bisküvisi* unvanını korumaya devam ediyor. 1912 yılında bugüne, her sene 40 milyardan fazla Oreo satılıyor.

Tüm dünyada 100’den fazla ülkede satılan Oreo aynı zamanda New York’ta bir sokağa da adını veriyor.

Yeni yaşında duble kremalı yeni Oreo Double Creme lezzetini Oreo severlerle buluşturan ikonik marka, tüketicilerini iki kat kreması ile iki kat eğlenceye davet ediyor.

İki bisküvi arasındaki kreması ile sütün en sevdiği lezzet Oreo, tüm tutkunlarını, 6 Mart Dünya Oreo Günü’nde eğlenceli dünyasını keşfederek efsanevi lezzetinin tadını çıkarmaya bekliyor.