2. STEM Sanat Bienali gerçekleşti

Bahçeşehir Koleji 2. Stem- Sanat Bienali “Joy Of Life” Yaşama Sevinci temasıyla sanatseverlerle İstanbul Deniz Müzesi’nde buluştu. Bienale Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsünden öğrenciler de katılarak eserlerini sergiledi.

Bahçeşehir Koleji, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) disiplinlerinin bir arada edindirilmesi ilkesine dayanan proje odaklı bir eğitim modeli olan STEM kapsamında oluşturulan 2. STEM – Sanat Bienali’nde resim, heykel, seramik, fotoğraf, film, video art ve yeni medya pratikleri ile üretilen eserler, güncel uygulama ve düzenlemelerle sunum, sergileme ve performans şeklinde ilgilileriyle buluşuyor.

Çocukların çağdaş sanatın içinde yer alabilmelerini ve özgün sanatsal tasarım ve üretimlerini önemli bir platformda izleyiciyle buluşturmalarını sağlayan Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü de beş öğrencisi ile Vincent Van Gogh’tan esinlenerek hazırlanan sanat eserlerini büyük bir heyecanla sergilediler.

 Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü 7.Sınıf öğrencilerinden Sezin Nisa Kılınç, Simay Pay, Dilara Gözütok ve Lal Gürol ile 8.Sınıf öğrencilerinden Ayça Kıvanç Hasdemir’in, Görsel Sanatlar Öğretmenleri Salih Uygun ve Serdar Düşünceli’nin destekleri ile büyük bir heyecanla hazırlamış oldukları Ruhsal Dinamik adlı eser sergide yerini aldı.
Yaşamı boyunca ruhsal ve maddi sorunlarla mücadele eden sanat  tarihinin en önemli ressamlarından Vincent Van Gogh’un yaşam sevinci ve üretim heyecanı bize neler anlatıyor? Eserde, bu sorunun cevabına dair izlere, duyguları ve yaşama bakışıyla Vincent Van Gogh’un ruhsal dinamiğinin bizlere anlattıklarının yansımasına yer verdiler.
Eserlerinin sergilendiği Deniz Müzesine Okul Müdürü Barış Anıl Çakır ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Salih Uygun eşliğinde giden öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi.
Sergi ile ilgili bilgiler veren Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü Müdürü Barış Anıl Çakır öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade ederek, “Hollandalı efsane ressam Vincent Van Gogh’un yaşadıklarına ve hastalığına rağmen verdiği hayat mücadelesi, yaşam sevinci ve üretim heyecanını eserlerinde dinamik bir şekilde işlemeye çalışarak sanata katkıda bulunan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul Deniz Müzesi’nde 25 Nisan Çarşamba günü açılışı yapılan 2.Stem Sanat Bienali, 29 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.