​LUX* Bodrum’un Dünyaya Yayılan Lezzetleri ve Eğlencesi

LUX* Bodrum Resort & Residences, yarımadanın en özel koylarından Adabükü’nde eşsiz bir tatil fırsatı sunarken, gurmelere hitap eden lezzetleriyle de misafirlerine şölen yaşatıyor.

MYC Partners yatırımıyla geçtiğimiz yıl turizm sektörüne merhaba diyen LUX* Bodrum Resort & Residences, her biri en seçkin gurmelere hitap eden 2 ayrı restoran ve 4 ayrı konsept ile misafirlerinin 5 duyusuna birden hitap ediyor. Birinci sınıf hizmet anlayışı ile Bodrum’un en özel koylarından biri olan Adabükü’nde, havaalanına 15 dakika mesafede konumlanan otel, sunduğu lezzetleriyle de fark yaratıyor. LUX* Bodrum’un menüleri, Şef Zülfikar Demirci ve ekibi tarafından geleneksel ve modern Türk mutfağının harmanlanmasından oluşuyor.

Stella, Bodrum Blue ve Beach Rouge ile lezzet şöleni

LUX* Bodrum’un İtalyan mutfağı temalı restoranı Stella, koya hakim panoramik manzarası ve çarpıcı iç mekan tasarımıyla Akdeniz sıcaklığına vurgu yapan bir atmosfer sunuyor. Modern sunum tarzını; klasik, zarif ve şık bir stille tamamlayan Stella restoran özgün bir restoran olarak misafirlere hizmet veriyor.

Bu yıl yeni açılan Bodrum Blue ise deniz ürünleriyle dikkat çekiyor. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktadan çıkan en iyi balık ve deniz ürünlerini misafirlerine sunan Bodrum Blue, Ege’ye özel meze ve taze ot çeşitleriyle hem göze hem damağa hitap ediyor. Bodrum Blue’da sipariş edilen balıklar, odun fırınında, özel fındık ve ceviz kömürüyle pişiyor. Dileyen canlı ıstakoz havuzdan seçtiği ıstakozun hazırlanmasını beklerken sübye, kalamar, taze ahtapot, Güllük Körfezi karidesi gibi lezzetli ara sıcaklarla başlangıç yapabiliyor.

Bembeyaz, 650 metre uzunluğundaki kumsalı ile dikkat çeken Beach Rouge, kısa zamanda Bodrum’un en gözde plajlarından biri oldu. Fransız Rivierası’nı aratmayan masmavi denizi ile Beach Rouge, eğlence ve iyi yemek arayanların tercihi oluyor. Beach Rouge restoran şefleri, bölgenin en iyi mevsimlik tatlarını, LUX* yemek tecrübesi ile şölene çeviriyor. Akdeniz mutfağının favori lezzetlerini yerel tatlarla birleştirerek oluşturulan güçlü menü, hafif ve sağlıklı tatlar arayanlar için ideal bir seçenek oluşturuyor. Mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan lezzetli sunumlara tropikal aromaların da yer aldığı içecekler eşlik ediyor. LUX* Bodrum’un kendi markası olan ScruCap şarapları da bu içeceklerden biri.

Her üç restoranda da yemeğe oturanlara, gün batımının en güzel göründüğü panoramik manzara, masmavi bir deniz, ılık Bodrum meltemi ve sakin dalga sesleri eşlik ediyor.

LUX* Bodrum’un kavı, özenle seçilmiş şaraplardan oluşuyor

LUX* Bodrum’un yemeklere eşlik eden şarap kavı, İtalyan ve yerel şarapların yanı sıra sadece LUX*’a özgü olan ScruCap şarap yelpazesinden oluşuyor. Degustatörler tarafından Türkiye’de seçilmiş markaların da eklendiği şarap kavı, en seçici misafirleri bile mest ediyor. LUX* Bodrum, yüksek kalitede birinci sınıf alkollü içecekleri, İtalyan aperatif ve dijestif içecekleri misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Enfes yemekler, aromatik kahvelerle taçlanıyor.

LUX* Bodrum’un kendi markası olan Café LUX*’ta yeşil kahve çekirdekleri özenle kavrularak mükemmel karışımlar hazırlanıyor. Brezilya, Colombia, Peru, Kenya, Guatemala, Etiyopya ve El Salvador gibi ülkelerden getirtilen çekirdekler, en yeni teknoloji ve teknikler kullanılarak kavruluyor. Tazeliğin korunması için gün boyu az miktarda kavrulup harmanlanan kahveden elde edilen lezzet, Güney Afrika’daki Deluxe Coffee Works tarafından denetleniyor. Böylece, ikram edilen her bir fincan kahvenin en iyisi olduğu tescilleni